Aktualności

Portret Polaka w Oddziale Etnografii

Czy dobre zdjęcie może o nas powiedzieć więcej niż tysiąc słów?

Zapraszamy wszystkich przed obiektyw aparatu Aleksandry Maj. Zdjęcia mieszkańców Gdańska staną się częścią projektu „Portret Polaka”, pokazującego ludzi z różnych zakątków Polski. Sesja fotograficzna odbędzie się 20 i 21 stycznia od godziny 13:00 do 17:00 w Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, Cystersów 19.

Wstęp wolny!

O projekcie:
„Codziennie mijamy na swojej drodze setki ludzi. Wykonują różne prace, mają odmienne marzenia, i choć każdy jest wyjątkowy, łączy ich bycie Polakiem. W projekcie zamierzam sportretować jak największą liczbę mieszkańców Polski. Chcę przemierzyć cały kraj, by móc udokumentować w czarno-białych barwach nasze różnice, podobieństwa, dziwactwa czy piękności.

Akcja skierowana jest do typowego Kowalskiego, nieważne, czy zamożnego, czy biednego. Każdy może wziąć udział w sesji. Zależy mi na autentyczności i naturalności.

Wydarzenie jest całkowicie darmowe. Zdjęcia znajdą się w facebookowej galerii „Portret Polaka”, która dokumentuje całe przedsięwzięcie. Każdy uczestnik otrzyma mejlem plik z fotografią w wysokiej rozdzielczości. Można więc nie tylko stać się częścią ciekawego projektu artystycznego, ale i zdobyć wartościową pamiątkę w postaci własnego, profesjonalnego portretu.”

Aleksandra Maj

Więcej informacji: www.facebook.com/OddzialEtnografii

adminPortret Polaka w Oddziale Etnografii