Aktualności

Gdańskie Targi Książki (16-18 marca 2018)

Książki i katalogi wystaw z minionego roku wydane przez Muzeum Narodowe w Gdańsku będzie można kupić na Gdańskich Targach Książki już w najbliższy weekend (16-18 marca 2018). Zapraszamy na stoisko nr 67 prowadzone przez Oficynę Gdańską.

 

W programie wydarzeń towarzyszących Targom Oddział Etnografii MNG przygotował warsztat wykonywania japońskich latawców. Tradycję wykonywania latawców Japończycy przejęli z Chin. Latawce miały znaczenie magiczne, jednak przede wszystkim służyły przekazywaniu informacji.

Weź udział w warsztacie. Wykonaj własny japoński latawiec, którym niebawem będzie można się pobawić na wiosennych spacerach, albo użyć zamiast posta na FB lub maila.

Zajęcia prowadzić będzie KamiKaa — Kamila Szelągowicz. Artystka projektuje i wykonuje kompletne dzieło (dekoracje ścienne, malowane meble, obrazy). Pracuje także jako konsultant koloru i dodatków, indywidualnie bądź we współpracy z projektantami wnętrz, architektami i osobami prywatnymi. Prowadziła warsztaty min. w Sztuce Wyboru w Garnizonie w Gdańsku z zakresu kolorystyki w wybranych technikach. Na stałe współpracuje z Oddziałem Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku w Oliwie i tam prowadzi warsztaty.

Filharmonia Bałtycka, 16 marca: 12:00-14:00 i 15:00-17:00

adminGdańskie Targi Książki (16-18 marca 2018)