Aktualności

Bum, świst, brzdęk!  Malujemy dźwięk (26 maja 2019 r.)

Termin: 26.05.2019 r., godz. 12.00
Miejsce: Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
Wstęp: bezpłatny

Zapraszamy dzieci do malowania dźwięków z autorami książki Brzdęk. Jak złapać dźwięk: Agatą Królak, Pawłem i Piotrem Sitkiewiczami oraz Anną Witkowską.

To warsztaty dla dzieci, które kochają muzykę, lubią hałasować i chętnie rysują. Istnieje wiele sposobów, by utrwalić dźwięki i melodie. Można je namalować, opowiedzieć, zapisać. Przełożyć na obrazy, skojarzenia, a nawet całe historie. Czasami dźwięki działają na nas tak mocno, że czuć je nie tylko w uchu, ale i w całym ciele. Muzyka włącza ponadto wspomnienia, wywołuje emocje: od smutku po dziką radość, która nie pozwala ustać w miejscu. W trakcie warsztatów dzieci spróbują utrwalić dźwięki i melodie, ale nie z pomocą mikrofonu czy pięciolinii, ale ołówka, pędzla i kredek. A przy okazji nauczą się, jak słuchać uważniej, jak łowić dźwięki oraz jak bawić się wyobraźnią.

Książka Brzdęk. Jak złapać dźwięk będzie w promocyjnej cenie 20 zł!

Książka opowiada, jak przeżywać dźwięki. Nie tylko muzykę, ale wszystkie dźwięki, które nas otaczają, a więc zarówno te ładne, jak i brzydkie. Książka pomaga złapać kilka dźwięków, by mieć je na później. Książka podpowiada, co robić z dźwiękami, które już złapaliśmy. Książka pozwala, by po niej rysować.

Koncepcja i tekst: Paweł i Piotr Sitkiewicz
Ilustracje: Agata Królak
Projekt i skład: Anna Witkowska

Książka i warsztat dla dzieci towarzyszą wystawie Dźwięki pierwotne.

adminBum, świst, brzdęk!  Malujemy dźwięk (26 maja 2019 r.)