Aktualności

Iluminacja Zielonej Bramy

Termin: 10 i 11 listopada 2019 r., godz. 18.00-21.30
Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku / Zielona Brama, Długi Targ 24, 80-828 Gdańsk

Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz firma LBL VAP Philips i Signify (Philips) zaprezentowały specjalną iluminację elewacji Zielonej Bramy od strony Długiego Pobrzeża.

Niezwykłość spektaklu, którego elementami będą światło i dźwięk, miała wprowadzić nastrój oddający charakter i istotę święta tak szczególnego dla całego narodu.

Świetlnym pokazom towarzyszył Polonez As-dur op. 53 (tzw. Heroiczny) Fryderyka Chopina oraz muzyczno-świetlny spektakl, którego tłem muzycznym był utwór The Sound of Silence w wykonaniu grupy Disturbed.

Mamy nadzieję, że połączenie ekspresji światła i dźwięku pobudziło Mieszkańców i Gości Gdańska do chwili refleksji nad burzliwą przeszłością, a przede wszystkim obudziło ducha nadziei na nadchodzącą, budowaną przez to pokolenie przyszłość. Właśnie te akordy muzyki i zmieniające się barwy światła miały nadać dynamiki pokazowi i uświetnić obchody Święta Niepodległości.

Do pokazu planuje się wykorzystać 75 opraw zmieniających barwy światła, a łączna pobierana moc instalacji to około 5,7kW.

 

adminIluminacja Zielonej Bramy