Aktualności

Otwarcie Muzeum Hymnu Narodowego

Drugim oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku, który zostanie otwarty po kilkutygodniowej przerwie jest Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Zapraszamy naszych widzów do Będomina już 2 czerwca 2020 roku. Wcześniej, 23 maja 2020 roku przywrócona została działalność wystawiennicza Oddziału Sztuki Nowoczesnej.

Gości Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie będą obowiązywać nowe zasady zwiedzania wystawy stałej i wystawy czasowej:

  • będzie konieczne zakrywanie nosa i ust, a także dezynfekowanie rąk. W części recepcyjnej budynku głównego – tzw. Dworu zostało przygotowane stanowisko z płynem dezynfekującym, jest on też dostępny w toaletach; obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy obszaru parku,
  • zwiedzających wystawy w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie będą zobowiązani do nałożenia rękawiczek ochronnych;
  • w salach wystawienniczych Dworu jednocześnie będzie mogło przebywać 10 osób, ale w każdej sali maksymalnie 5 osób;
  • wystawę czasową jednocześnie będzie mogło oglądać maksymalnie 5 osób;
  • czas przebywania w każdej z sal wystawienniczych Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie został ograniczony do 15 minut;
  • widzowie będą mogli zwiedzać wystawę stałą i czasową indywidualnie lub w maksymalnie 5-osobowych grupach, przy czym należy pamiętać o zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych gości i pracowników muzeum;
  • szatnie będą nieczynne, nie będzie więc możliwości zostawienia wierzchnich okryć. Zwiedzającym zostanie udostępnione miejsce do przechowania parasoli, walizek i plecaków podróżnych, przy czym muzeum nie ponosi za nie odpowiedzialności;
  • sklep muzealny będzie czynny;
  • opłaty za bilet wstępu do muzeum będą przyjmowane zarówno w gotówce, jak i kartami płatniczymi. Nie będzie możliwości zakupu biletu wstępu przez Internet.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie dysponuje odpowiednimi środkami do mycia i dezynfekcji rąk. W budynku cyklicznie będą wykonywane czynności sanitarne zapewniające czystość w udostępnianej przestrzeni, systematycznie będą dezynfekowane klamki, poręcze oraz toalety. 

Do odwołania Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 15.00. Poniedziałek jest dniem, w którym ustawowo muzeum jest nieczynne.

Wkrótce zaprosimy naszych widzów do kolejnych oddziałów MNG, w których są aktualnie opracowywane procedury udostępnienia przestrzeni muzealnych zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi i sanitarnymi organizatorów MNG – Samorządu Województwa Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

adminOtwarcie Muzeum Hymnu Narodowego