Aktualności

Letni Jarmark Etnograficzny

Ogród przed Oddziałem Etnografii MNG
23 czerwca – 20 września 2020 roku, godz. 10.00 – 17.00 

Uwaga! W ogrodzie przy Oddziale Etnografii sprzedawcy będą oddzieleni od siebie w odległości przynajmniej 2 metrów. Będą zobowiązani do osłonienia ust i nosa oraz używania rękawiczek jednorazowych odkażanych środkiem dezynfekcyjnym.

  • Kiermasz prac twórców ludowych z Kaszub, Kociewia, Powiśla i Żuław oraz rękodzieła artystycznego i użytkowego.
  • Pokazy tradycyjnych rzemiosł, sztuki ludowej i rękodzieła.
  • Sprzedaż wydawnictw promujących regiony.
  • Potrawy kuchni regionalnej.

Weź udział w spotkaniach tematycznych Letniego Jarmarku Etnograficznego:

Dzień rzemiosł tradycyjnych
26 lipca 2020 roku, godz. 10.00 – 17.00
Pokaz umiejętności garncarskich z aktywnym udziałem uczestników jarmarku – toczenie, kształtowanie i dekorowanie naczyń glinianych. Pokaz wykonywania instrumentów muzycznych głównie burczybasów, ale także diabelskich skrzypiec oraz prezentacja gry na instrumentach.

Dzień miodu i ziół
15 sierpnia 2020 roku, 10.00 – 17.00
Możliwość zakupu różnorodnych rodzajów miodów i produktów pszczelarskich z ekologicznych pasiek. W ofercie obok miodów o tradycyjnych smakach także miody z dodatkiem róży, maliny, imbiru, truskawki. Pokaz przygotowania bukietów zielnych wraz z prezentacją zastosowania poszczególnych ziół w domowej aptece.

Dzień Twórcy Ludowego
30 sierpnia 2020 roku, godz. 10.00 – 17.00
Wyjątkowa możliwość spotkań, rozmów i obserwacji sztuki tworzenia prac przez artystów ludowych z obszaru Pomorza – Kaszub, Kociewia, Żuław i Powiśla. Prezentacja bogactwa odmian haftów regionalnych zastosowanych w wyrobach tradycyjnych oraz współczesnych inspirowanych dawnym wzornictwem; pokazy wykonywania prac rzeźbiarskich – interesujących, barwnych i doskonałych rzeźby o charakterze ludowym; pokazy wyrobów garncarskich o charakterze użytkowym i dekoracyjnym oraz produktów wyplatanych z wikliny i korzeni sosny; wyrób tabakier, a także pokaz wykonywanie tabaki według tradycyjnych receptur.

adminLetni Jarmark Etnograficzny