Aktualności

Wakacje w Pałacu. Wakacje w parku. Warsztaty dla dzieci w wieku 4–10 lat

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty rodzinne do Pałacu Opatów, w którym swoją siedzibę ma Oddział Sztuki Nowoczesnej, i do otaczającego go Parku Oliwskiego. Podczas spotkań odkryjecie zakamarki parku i zwiedzicie parkową galerię rzeźby. Poznacie wnętrza Pałacu Opatów i znajdujące się w nim wystawy sztuki. W czasie każdego warsztatu stworzycie samodzielnie własne dzieło sztuki.  

Zamieszkajmy w pałacu
29.07 i 01.08, godz. 11.00–12.00

Czy chcielibyście mieszkać w pałacu? Bo my tak! Podczas warsztatów przeniesiemy się do osiemnastego wieku, kiedy powstał Pałac Opatów. Dzisiaj mieści się w nim Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Opowiemy Wam, kto w nim mieszkał, jakie historie są z nim związane. Zastanowimy się, czym pałac różni się od innych budynków. Mając już tak dużą wiedzę, stworzymy małe pałace z papieru, które będziecie mogli zabrać do domu.

Parkowe opowieści
05.08 i 08.08, godz. 11.00–12.00

Ile ogrodów może się zmieścić w jednym? Całkiem sporo. W czasie spaceru po Parku Oliwskim poznamy jego historię, dowiemy się, z jakich roślin słynie, a także co to jest ogród barokowy i jak wygląda ogród angielski. Sprawdzimy też, czy w Grotach Szeptów faktycznie słychać szepty. Stworzymy kompozycje z kwiatów, do czego będzie nam potrzebny… młotek. 

Tropiciele parkowych rzeźb
12.08 i 29.08, godz. 11.00–12.00

Czy spacerując po Parku Oliwskim zwróciliście uwagę na rzeźby ustawione wśród krzewów i drzew? Wszystkie zostały wykonane kilkadziesiąt lat temu przez gdańskich artystów. Mają różne kształty, niektóre z nich są przedziwne i zagadkowe. Przyjrzymy im się dokładnie i odkryjemy tajemnice warsztatu rzeźbiarza. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość stworzenia swojej niepowtarzalnej rzeźby!

Sztuka tworzenia
19.08 i 22.08, godz. 11.00-12.00
Tym razem zwiedzimy galerie sztuki, które się mieszczą w Pałacu Opatów. Wystawy zostały przygotowane przez kustoszy Oddziału Sztuki Nowoczesnej. Spróbujemy odkryć, o czym i w jaki sposób opowiadają współcześni artyści. Stworzymy też własne obrazy. W jaki sposób? Przekonacie się na warsztatach.

Informacje praktyczne

W związku z zagrożeniem epidemicznym prosimy o zapoznanie się z wytycznymi sanitarnymi i złożenie oświadczenia o stanie zdrowia.

 • Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 zajęcia będą się odbywać w maksymalnie 10-osobowych grupach.
 • Udział w zajęciach wymaga dokonania rezerwacji pod adresem edukacja@mng.gda.pl i otrzymania wiadomości potwierdzającej.
 • Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 4–10 lat.
 • Terminy warsztatów:
  lipiec: 29.07.2020, godz. 11.00–12.00
  sierpień: 1, 5, 8, 12, 19, 22 i 29.08.2020, godz. 11.00–12.00
 • Miejsce: Park Oliwski i Oddział Sztuki Nowoczesnej, ul. Cystersów 18, Gdańsk-Oliwa
 • Zbiórka przed wejściem do Oddziału Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów)
 • W przypadku deszczu zajęcia „Parkowe opowieści” i „Tropiciele parkowych rzeźb” zostaną odwołane, a informacja wysłana do uczestników na podany przy rezerwacji numer telefonu. Nowy termin zostanie ustalony w porozumieniu z uczestnikami warsztatów.
 • Koszt uczestnictwa w warsztatach:

opiekun – bilet normalny 10 zł
dziecko od 7 r.ż. – bilet 1 zł
dziecko do 7 r.ż. – bilet bezpłatny

 • Uprzejmie prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych obowiązujących podczas warsztatów.

KONTAKT:
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Narodowe w Gdańsku,
ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk
e-mail: edukacja@mng.gda.pl

adminWakacje w Pałacu. Wakacje w parku. Warsztaty dla dzieci w wieku 4–10 lat