Aktualności

Nagroda dla animacji „Historia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga” w konkursie Golden Pin Design Award

Zaczęło się od kalendarza na 2019 rok, którego zaprojektowanie Muzeum Narodowe w Gdańsku zleciło TOFU Studio w Gdańsku. Kalendarz kontynuował koncepcję wykorzystaną w tzw. Złotej kampanii promującej „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga w 2017 roku. Jedną z wielu nagród, jakie przyznano projektowi było wyróżnienie w konkursie Golden Pin Design Award na Tajwanie w 2019 roku. Rok później, 15 grudnia 2020 roku „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga znowu został bohaterem konkursu na Tajwanie. Tym razem nagrodę w kategorii „Najlepszy projekt” zdobyła animowana historia „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga, stworzona przez TOFU Studio, w której została wykorzystana koncepcja plastyczna ze wspomnianego kalendarza. Jury konkursu doceniło w projekcie „znakomitą animację, która umożliwia głębokie i przejmujące spojrzenie na historię dzieła Memlinga”. Doceniono też „prosty styl animacji, który kryje głębokie przesłanie”.

Nagrodę dla w imieniu TOFU Studio odebrał pełniący obowiązki Dyrektora Generalnego Polskiego Biura w Taipei – Pan Bogusław Ryś.

Gratulujemy TOFU Studio, z którym współpraca w realizacji projektów promujących dzieło Memlinga jest doświadczeniem, którego życzymy każdemu zleceniodawcy.

Portowi Lotniczemu Sp. z o.o. w Gdańsku dziękujemy za sfinansowanie także tego projektu.

Słowa podziękowania kierujemy też na ręce Pana Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, który wspiera wszystkie projekty promujące „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga z Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Relację z wręczenia nagrody można obejrzeć tutaj (02:59:53-03:02:48):

 

Animację „Historia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga” można obejrzeć tutaj:

 

Zdjęcia: Golden Pin Design Award

adminNagroda dla animacji „Historia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga” w konkursie Golden Pin Design Award