Aktualności

„Łabędzie, kotki i pieski na szkle” | warsztaty rodzinne z Anną Kaźmierak | 14.07 | Uwaga ostatnie miejsca!

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi od 6 r. życia z ilustratorką i autorką książek etnograficznych dla dzieci – Anną Kaźmierak.

Podczas warsztatów przyjrzymy się sztuce tradycyjnego malarstwa na szkle i odkryjemy ją na nowo, po swojemu. Każdy uczestnik stworzy swój obraz w ramce. I choć technika mało znana, to znane i lubiane będą prowincjonale motywy: kotki, pieski i łabędzie.

prowadzenie: Anna Kaźmierak – ilustratorka i autorka książek etnograficznych dla dzieci
zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub tel. 58 552 41 39 – od 1 lipca 2024 (2 tyg. przed wydarzeniem)
zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona
Oddział Etnografii MNG, ul. Cystersów 19 (Spichlerz Opacki)

Anna Kaźmierak – malarka, ilustratorka i projektantka graficzna. Po ukończeniu projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi rozpoczęła pracę jako grafik i ilustrator. Będąc pod silnym wpływem estetyki sztuki ludowej i malarstwa dziecięcego, bawi się żywymi kolorami i teksturami, aby uchwycić świat. Oprócz ilustrowania książek dla dzieci prowadzi również inspirowane sztuką ludową warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Odkrywa tradycyjną kulturę polskiej wsi na różne sposoby i czerpie z niej artystyczne inspiracje.

www.annakazmierak.pl
https://www.facebook.com/milotowidziec/
https://www.instagram.com/annakazmierak/?hl=pl

Cykl wydarzeń „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu” to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.

Uczestników zaprosimy zarówno do „przestrzeni kultury” – wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i „przestrzeni natury” – muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego. W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”.

___

14 lipca (niedziela) g.12:00-13:30

„Łabędzie, kotki i pieski na szkle” warsztaty rodzinne z Anną Kaźmierak (dla dzieci od 6 lat wraz z rodzicami) w cyklu „Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu”

admin„Łabędzie, kotki i pieski na szkle” | warsztaty rodzinne z Anną Kaźmierak | 14.07 | Uwaga ostatnie miejsca!