Dane kontaktowe

Telefony i adresy

Muzeum Narodowe w Gdańsku
ul.
Toruńska 1
80 – 822 Gdańsk

 

Dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wojciech Bonisławski
tel. 58 301 70 61 w. 229
e-mail: info@mng.gda.pl

 

Z-ca Dyrektora, Główny Konserwator Zbiorów Muzealnych
Anna Gosławska-Fortuna
tel. 58 301 70 61 w. 202
e-mail: a.fortuna@mng.gda.pl

Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych, Główny Księgowy
Janusz Soszka
tel. 58 301 70 61 w. 205
e-mail: j.soszka@mng.gda.pl

 

Sekretariat
Grażyna Opanowska
tel. 58 301 68 04 lub 58 301 70 61 w. 229
fax. 58 301 11 25
e-mail: info@mng.gda.pl

Barbara Kozon
tel. 58 301 68 04 lub 58 301 70 61 w. 229
fax. 58 301 11 25
e-mail: info@mng.gda.pl

Główny Inwentaryzator Zbiorów
Mirosław Szwabowicz
tel. 58 301 70 61 w. 260
e-mail: m.szwabowicz@mng.gda.pl
e-mail: inwentaryzator@mng.gda.pl

 

Sekcja Ewidencji Muzealiów
Sekretarz Muzealnej Komisji Zakupów
Kustosz
Magdalena Podgórzak
tel. 58 301 70 61 w. 260
e-mail: m.podgorzak@mng.gda.pl

Administrator programu do ewidencji elektronicznej i udostępniania zbiorów w katalogu on-line
Adiunkt
Weronika Grochowska
tel. 58 301 70 61 w. 260
e-mail: w.grochowska@mng.gda.pl

 

Sekcja Ruchu Muzealiów
Kustosz
Arleta Gałązka
tel. 58 301 70 61 w. 204
e-mail: a.galazka@mng.gda.pl

Asystent muzealny
Marta Frączkiewicz
tel. 58 301 70 61 w. 204
e-mail: m.fraczkiewicz@mng.gda.pl

Sekcja dokumentacji wizualnej zbiorów
Kierownik
Anna Wojdat-Zielińska
tel. 58 301 70 61 w.261
e-mail: a.wojdat_zielinska@mng.gda.pl

Specjalista ds. dokumentacji wizualnej
Janina Antczak
tel. +48 58 301 70 61 w. 237
e-mail: j.antczak@mng.gda.pl

Specjalista ds. dokumentacji fotograficznej
Grzegorz Nosorowski
tel. 58 552 12 71 w. 262
e-mail: g.nosorowski@mng.gda.pl

Specjalista ds. dokumentacji fotograficznej
Andrzej Leszczyński
tel. 58 552 12 71 w.262
e-mail: a.leszczynski@mng.gda.pl

Główny Konserwator Zbiorów
Anna Gosławska-Fortuna
tel. 58 301 70 61 w. 202
e-mail: a.fortuna@mng.gda.pl

 

Starszy konserwator – Zastępca Kierownika Działu Konserwacji Zbiorów
Cátia Wesołowska
tel. +48 58 301 70 61 w. 220
e-mail: c.wesolowska@mng.gda.pl

 

Starszy konserwator – Konserwator malarstwa i rzeźby polichromowanej
Małgorzata Wojewódzka
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: m.wojewodzka@mng.gda.pl
e-mail: konserwacja@mng.gda.pl

 

Starszy konserwator – Konserwator malarstwa i rzeźby polichromowanej
Marzena Kłossowska
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: m.klossowska@mng.gda.pl
e-mail: konserwacja@mng.gda.pl

 

Starszy konserwator – Konserwator malarstwa i rzeźby polichromowanej
Beata Ruszczyk
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: b.ruszczyk@mng.gda.pl
e-mail: konserwacja@mng.gda.pl

Konserwator
Anna Górna
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: a.gorna@mng.gda.pl
e-mail: konserwacja@mng.gda.pl

 

Konserwator
Maria Brucka
e-mail: m.brucka@mng.gda.pl
e-mail: konserwacja@mng.gda.pl

 

Starszy renowator
Rafał Rzeczkowski
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: konserwacja@mng.gda.pl

 

Starszy renowator
Maciej Głowacki
e-mail: m.glowacki@mng.gda.pl
e-mail: konserwacja@mng.gda.pl

Kierownik
Barbara Czarnek
tel. 58 301 70 61 w. 252
e-mail: b.czarnek@mng.gda.pl
e-mail: edukacja@mng.gda.pl

Asystent muzealny
Kamila Glazer
tel. 58 301 70 61 w. 216
e-mail: k.glazer@mng.gda.pl
e-mail: edukacja@mng.gda.pl

Biblioteka
czynna w poniedziałki i środy
w godzinach: 10.00–15.00

 

Kustosz
Helena Kowalska
tel. 58 301 70 61 w. 244
e-mail: biblioteka@mng.gda.pl
e-mail: h.kowalska@mng.gda.pl 

Kierownik
Anna Szczęsna
tel. 58 301 70 61 w. 212
e-maill: a.szczesna@mng.gda.pl

 

Jarosław Wierzchołowski
tel. 58 301 70 61 w. 261
e-mail: j.wierzcholowski@mng.gda.pl

Kierownik działu, Rzecznik prasowy
Małgorzata Posadzka
tel. 58 301 70 61 w. 209
tel. kom. 502 756 901
e-mail: m.posadzka@mng.gda.pl

 

Specjalista ds. marketingu
Paweł Burian
tel. 58 301 70 61 w. 224
e-mail: p.burian@mng.gda.pl

Referent
Klaudia Ficak
tel. 58 301 70 61 w. 224
e-mail: k.ficak@mng.gda.pl

p.o. Kierownika
Małgorzata Posadzka
tel. 58 301 70 61 w. 209
tel. kom. 502 756 901
e-mail: m.posadzka@mng.gda.pl

 

Specjalista ds. wydawnictw
Agnieszka Gawędzka
tel. 58 301 70 61 w. 237
e-mail: a.gawedzka@mng.gda.pl
e-mail: wydawniczy@mng.gda.pl

Specjalista ds. wydawnictw
Natalia Helman
tel. 58 301 70 61 w. 237
e-mail: n.helman@mng.gda.pl
e-mail: wydawniczy@mng.gda.pl

 

Starszy kustosz
Iwona Ziętkiewicz
tel. 58 301 70 61 w. 222
e-mail: i.zietkiewicz@mng.gda.pl

Kierownik
Piotr Parol
tel. 58 301 70 61 w. 248
e-mail: p.parol@mng.gda.pl

 

Główny specjalista ds. rewaloryzacji zabytków nieruchomych
Maria Bigoś-Bojarska
tel. 58 307 59 12 w. 109
e-mail: m.bojarska@mng.gda.pl

 

Kierownik sekcji obsługi muzealnej
Grażyna Skierka
tel. 58 301 70 61 w. 250
e-mail: g.skierka@mng.gda.pl

 

Specjalista ds. infrastruktury
Anna Piórkowska
tel. 58 301 70 61 w. 227
e-mail: a.piorkowska@mng.gda.pl

Specjalista ds. infrastruktury muzealnej
Marek Błoński
tel. +48 58 301 70 61 w. 257
e-mail: m.blonski@mng.gda.pl

 

Koordynator wystaw i transportów muzealnych
Paweł Powirski
tel. 58 301 70 61 w. 257
e-mail: p.powirski@mng.gda.pl

 

Magazyn Gospodarczy
Teresa Kołkowska
tel. 58 301 70 61 w. 225
e-mail: t.kolkowska@mng.gda.pl

Mariusz Grym
tel. 58 307 59 12 w. 105 (telefon do Bramy Zielonej)
e-mail: przetargi@mng.gda.pl

Józef Wardyn
tel. 58 301 70 61 w. 232
e-mail: j.wardyn@mng.gda.pl

Jerzy Adamski
tel. 58 301 70 61 w. 249
e-mail: j.adamski@mng.gda.pl

Kierownik działu
Anna Hoczyk
tel. +48 58 301 70 61 w. 245
e-mail: kadry@mng.gda.pl

Maria Kuśnierek
tel. 58 301 70 61 w. 245
e-mail: kadry@mng.gda.pl

Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych, Główny Księgowy
Janusz Soszka
tel. 58 301 70 61 w. 205
e-mail: j.soszka@mng.gda.pl

 

Specjalista ds. księgowości
Ewa Bembenek
tel. 58 301 70 61 w. 207
e-mail: ksiegowosc@mng.gda.pl

 

Samodzielne stanowisko ds. księgowości
Jolanta Gołębiewska
tel. 58 301 70 61 w. 254
e-mail: ksiegowosc@mng.gda.pl

Specjalista ds. księgowości
Hanna Mączewska
tel. 58 301 70 61 w. 254
e-mail: ksiegowosc@mng.gda.pl

 

Specjalista ds. księgowości
Barbara Moczyńska
tel. 58 301 70 61 w. 207
e-mail: ksiegowosc@mng.gda.pl

Marek Koszlak
tel. 58 301 70 61 w. 253
e-mail: m.koszlak@mng.gda.pl

Maciej Cisak
tel. 58 301 70 61 w. 221
e-mail: m.cisak@mng.gda.pl

Kurator
Pracownia Malarstwa Gdańskiego
Magdalena Mielnik
tel. +48 58 301 70 61 w. 218
e-mail: m.mielnik@mng.gda.pl

 

Zastępca kuratora
Pracownia Grafiki
Alicja Andrzejewska-Zając
tel. +48 58 301 70 61 w. 208
a.andrzejewska@mng.gda.pl

 

Pracownia Malarstwa Europejskiego
Dr Beata Purc-Stępniak
tel. 58 301 70 61 w. 231
e-mail: b.purc@mng.gda.pl

 

Pracownia Tkanin i Haftów
Beata Sztyber
tel. 58 301 70 61 w. 213
e-mail: b.sztyber@mng.gda.pl

Pracownia Mebli i Rzeźby
Lech Łopuski
tel. 58 301 70 61 w. 228
e-mail: l.lopuski@mng.gda.pl

 

Pracownia Rysunku
Maja Mociewicz
tel. 58 301 70 61 w. 208
e-mail: m.mociewicz@mng.gda.pl

 

Pracownia Metali
Anna Baranowska – Fietkiewicz
tel. 58 301 70 61 w. 215
e-mail: a.fietkiewicz@mng.gda.pl

 

Pracownia Ceramiki i Szkła
Marta Krajewska
tel. 58 301 70 61 w. 206
e-mail: m.krajewska@mng.gda.pl

Sekretariat
Hanna Bembenek
tel./fax 58 552 12 71 w. 147
e-mail: osn@mng.gda.pl

 

Kurator
Małgorzata Paszylka-Glaza
tel. 58 552 12 71 w. 150
e-mail: kurator.oliwa@mng.gda.pl

 

Dział Teatralny

Kierownik działu
Małgorzata Abramowicz
tel. 58 552 12 71 w. 146, 145
e-mail: m.abramowicz@mng.gda.pl
e-mail: teatralny@mng.gda.pl

Mieczysław Abramowicz
tel. 58 552 12 71 w. 146, 145

Beata Boj
tel. 58 552 12 71 w. 145
e-mail: b.boj@mng.gda.pl
e-mail: teatralny@mng.gda.pl

 

Specjalista ds. infrastruktury – Kierownik Sekcji Obsługi OSN i OE
Lucyna Kania
tel. 58 552 12 71 w. 153
e-mail: j.kania@mng.gda.pl

 

Pracownia Grafiki Współczesnej i Pracownia Tkaniny Artystycznej
Magdalena Olszewska
tel. 58 552 12 71 w. 143, 141
e-mail: m.olszewska@mng.gda.pl

Pracownia Malarstwa i Rysunku Współczesnego

Wojciech Zmorzyński
tel. 58 552 12 71 w. 142
e-mail: w.zmorzynski@mng.gda.pl

Grażyna Szcześniak
tel. 58 552 12 71 w. 144
e-mail: g.szczesniak@mng.gda.pl

 

Pracownia Ceramiki Współczesnej i Rzeźby Współczesnej
Joanna Szymula Grygiel
tel. 58 552 12 71 w. 152
e-mail: j.szymula@mng.gda.pl

 

Dział Fotografii (Gdańska Galeria Fotografii)

Gdańska Galeria Fotografii (Zielona Brama)
Długi Targ 24
80 – 828 Gdańsk
tel. 58 301 71 47
tel. 58 307 59 12 w. 119
e-mail: ggf@mng.gda.pl

Kierownik działu
Kustosz
Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka
tel. 58 301 71 47
tel. 58 307 59 12 w. 119
e-mail: m.zwolicka@mng.gda.pl
e-mail: ggf@mng.gda.pl

Kustosz
Mariola Balińska
tel. 58 307 59 12 w. 118
e-mail: m.balinska@mng.gda.pl
e-mail: ggf@mng.gda.pl

Kustosz
Maria Szymańska-Korejwo
tel. 58 307 59 12 w. 117
e-mail: m.szymanska@mng.gda.pl
e-mail: ggf@mng.gda.pl

Kurator
Waldemar Elwart
tel.: 58 552 41 39 ; 517 612 146
e-mail: w.elwart@mng.gda.pl

 

Wiktoria Blacharska
tel. 58 552 12 71 wew. 104
e-mail: w.blacharska@mng.gda.pl
e-mail: etnograf@mng.gda.pl

Barbara Maciejewska
tel. 58 552 12 71 wew. 105
e-mail: b.maciejewska@mng.gda.pl
e-mail: etnograf@mng.gda.pl

 

Ewa Gilewska
tel. 58 552 12 71 wew. 105
e-mail: e.gilewska@mng.gda.pl
e-mail: etnograf@mng.gda.pl

 

Iwona Świętosławska
tel. 58 552 12 71 wew. 104
e-mail: i.swietoslawska@mng.gda.pl
e-mail: etnograf@mng.gda.pl

Kurator
Małgorzata Ruszkowska-Macur
tel. 58 307 59 12 w. 105
e-mail: m.ruszkowska@mng.gda.pl
e-mail: zielona.brama@mng.gda.pl

Kustosz
Janusz Pałubicki
tel. 58 307 59 12 w. 105
e-mail: j.palubicki@mng.gda.pl

Główny specjalista ds. marketingu
Barbara Spigarska
tel. 58 307 59 12 w. 108
e-mail: b.spigarska@mng.gda.pl

Kurator
Przemysław Rey
tel. 58 687 71 83
e-mail: p.rey@mng.gda.pl

Kustosz
Małgorzata Gańska
tel. 58 687 71 83
e-mail: m.ganska@mng.gda.pl

Kurator
Maciej Kraiński (biuro w Zielonej Bramie)
tel. 55 277 15 68 (telefon do Waplewa)
tel. 58 307 59 12 w. 107 (telefon do Zielonej Bramy)
e-mail: waplewo@mng.gda.pl

Dobromiła Rzyska-Laube
tel. 58 307 59 12 w. 109 (telefon do Zielonej Bramy)
e-mail: d.rzyskalaube@mng.gda.pl

adminDane kontaktowe