Dane kontaktowe

Telefony i adresy

Dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku
dr hab. Jacek Friedrich
tel. 58 301 70 61 w. 229
e-mail: info[at]mng.gda.pl

 

Zastępca Dyrektora ds. Naukowych
dr Franciszek Skibiński
tel. 58 301 70 61 w. 242
e-mail: f.skibinski[at]mng.gda.pl

 

Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjnych
Anna Lipińska
e-mail: a.lipinska[at]mng.gda.pl

 

Pełnomocnik ds. wystaw i projektów
Agata Abramowicz
e-mail: a.abramowicz[at]mng.gda.pl

Sekretariat
Grażyna Opanowska
tel. 58 301 68 04 lub 58 301 70 61 w. 229
fax. 58 301 11 25
e-mail: info[at]mng.gda.pl

 

Sekretariat
Ewa Martyniak
tel. 58 301 68 04 lub 58 301 70 61 w. 229
fax. 58 301 11 25
e-mail: info[at]mng.gda.pl

Główny Inwentaryzator
Mirosław Szwabowicz
Adiunkt muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 260
e-mail: m.szwabowicz[at]mng.gda.pl
e-mail: inwentaryzator[at]mng.gda.pl

 

Sekcja Ewidencji Muzealiów
Administrator programu do ewidencji elektronicznej
Sylwia Parais
Adiunkt muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 260
e-mail: s.parais[at]mng.gda.pl

 

Sekcja Ewidencji Muzealiów
Sławomira Bigaj
Asystent muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 260
e-mail: s.bigaj[at]mng.gda.pl

 

Sekcja Ruchu Muzealiów
Marta Wołyńska
Asystent muzealny
te. 58 301 70 61 w. 204
e-mail: m.wolynska[at]mng.gda.pl

 

Sekcja Ruchu Muzealiów
Kalina Krasowska
Asystent muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 204
e-mail: k.krasowska[at]mng.gda.pl

Kierownik Sekcji Dokumentacji Wizualnej Zbiorów
Małgorzata Pajkert
tel. 58 301 70 61 w.261
e-mail: m.pajkert[at]mng.gda.pl

 

Sekcja Dokumentacji Wizualnej Zbiorów
Janina Antczak
Specjalista ds. dokumentacji wizualnej
tel. +48 58 301 70 61 w. 237
e-mail: j.antczak[at]mng.gda.pl

 

Sekcja Dokumentacji Wizualnej Zbiorów
Grzegorz Nosorowski
Specjalista ds. dokumentacji fotograficznej
tel. 58 301 70 61 w. 262
e-mail: g.nosorowski[at]mng.gda.pl

 

Sekcja Dokumentacji Wizualnej Zbiorów
Andrzej Leszczyński
Specjalista ds. dokumentacji fotograficznej
tel. 58 301 70 61 w. 262
e-mail: a.leszczynski[at]mng.gda.pl

Główny Konserwator
Cátia Viegas Wesołowska
Starszy konserwator
tel. +48 58 301 70 61 w. 220
e-mail: c.wesolowska[at]mng.gda.pl
e-mail: konserwacja[at]mng.gda.pl

 

Małgorzata Wojewódzka
Starszy konserwator
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: m.wojewodzka[at]mng.gda.pl

 

Marzena Kłossowska
Starszy konserwator
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: m.klossowska[at]mng.gda.pl

 

Beata Ruszczyk-Bińkowska
Starszy konserwator
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: b.ruszczyk[at]mng.gda.pl

Anna Górna
Konserwator
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: a.gorna[at]mng.gda.pl

 

Anna Żychska
Asystent konserwatorski
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: a.zychska[at]mng.gda.pl

 

Kamila Ślefarska
Asystent konserwatorski
tel. 58 301 70 61 w. 220
e-mail: k.slefarska[at]mng.gda.pl

Barbara Czarnek
Kustosz
tel. 58 301 70 61 w. 252
e-mail: b.czarnek[at]mng.gda.pl
e-mail: edukacja[at]mng.gda.pl

Kamila Glazer
Asystent muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 216
e-mail: k.glazer[at]mng.gda.pl
e-mail: edukacja[at]mng.gda.pl

Biblioteka z czytelnią
e-mail: biblioteka[at]mng.gda.pl
czynna w poniedziałki i środy
w godzinach: 10.00–15.00

 

Helena Kowalska
Kustosz
tel. 58 301 70 61 w. 244
e-mail: h.kowalska[at]mng.gda.pl

 

Kierownik Biblioteki z czytelną
Justyna Machnikowska
Starszy bibliotekarz
tel. 58 301 70 61 w. 212
e-mail: j.machnikowska[at]mng.gda.pl

Beata Czapiewska
Bibliotekarz
tel. 58 301 70 61 w. 212
e-mail: biblioteka[at]mng.gda.pl

 

Jarosław Wierzchołowski
Specjalista ds. dokumentacji działalności muzeum
tel. 58 301 70 61 w. 212
e-mail: j.wierzcholowski[at]mng.gda.pl

Kierownik Działu Marketingu
dr Adam Jurek
tel. 58 301 70 61 w. 209
e-mail: a.jurek[at]mng.gda.pl

Klaudia Ficak
Specjalista ds. marketingu
tel. 58 301 70 61 w. 224
e-mail: k.ficak[at]mng.gda.pl

 

Paweł Burian
Specjalista ds. marketingu
tel. 58 301 70 61 w. 224
e-mail: p.burian[at]mng.gda.pl

Kierownik Działu Wydawnictw
Daria Majewska
tel. 58 301 70 61 w. 237
e-mail: d.majewska[at]mng.gda.pl

Magdalena Grus
Adiunkt muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 237
e-mail: m.grus[at]mng.gda.pl

Kierownik Działu Infrastruktury Muzealnej
Piotr Parol
tel. 58 301 70 61 w. 248
e-mail: p.parol[at]mng.gda.pl

 

Małgorzata Biernacka-Posadzka
Specjalista ds. rozwoju muzeum
tel. 58 301 70 61 w. 222
tel. kom. 502 756 901
e-mail: m.posadzka[at]mng.gda.pl

 

Anna Piórkowska
Specjalista ds. infrastruktury
tel. 58 301 70 61 w. 227
e-mail: a.piorkowska[at]mng.gda.pl

 

Paweł Powirski
Starszy referent ds. koordynacji wystaw i transportów muzealnych
tel. 58 301 70 61 w. 257
e-mail: p.powirski[at]mng.gda.pl

 

Anna Wojdat-Zielińska
Specjalista ds. koordynacji wystaw i transportów muzealnych
tel. 58 301 70 61 w. 243
e-mail: a.wojdat_zielinska[at]mng.gda.pl

 

Teresa Kołkowska
Starszy referent ds. magazynowych i zaopatrzenia
tel. 58 301 70 61 w. 225
e-mail: t.kolkowska[at]mng.gda.pl

Kierownik Sekcji Obsługi Oddziału Sztuki Dawnej
Grażyna Skierka
Specjalista ds. infrastruktury
tel. 58 301 70 61 w. 250
e-mail: g.skierka[at]mng.gda.pl

 

Kierownik Sekcji – Stolarnia
Marek Błoński
tel. +48 58 301 70 61 w. 257
e-mail: m.blonski[at]mng.gda.pl

Główny Księgowy
Ewa Owsiany
tel. 58 301 70 61 w. 205
e-mail: e.owsiany[at]mng.gda.pl

 

Ewa Bembenek
Specjalista ds. księgowości
tel. 58 301 70 61 w. 207
e-mail: ksiegowosc[at]mng.gda.pl

 

Jolanta Gołębiewska
Samodzielne stanowisko ds. księgowości
tel. 58 301 70 61 w. 254
e-mail: ksiegowosc[at]mng.gda.pl

Grażyna Krystkiewicz
Specjalista ds. księgowości
tel. 58 301 70 61 w. 240
e-mail: g.krystkiewicz[at]mng.gda.pl

 

Monika Raszewska
Specjalista ds. księgowości
tel. 58 301 70 61 w. 254
e-mail: m.raszewska[at]mng.gda.pl

 

Marta Przekadzińska
Specjalista ds. księgowości
tel. 58 301 70 61 w. 254
e-mail: m.przekadzinska[at]mng.gda.pl

Kierownik Działu Kadr
Sylwia Gołembowska
tel. 690 328 188
tel. 58 301 70 61 w. 245
e-mail: s.golembowska[at]mng.gda.pl

Anna Czeszewska
Specjalista ds. kadr
tel. 58 301 70 61 w. 245
e-mail: a.czeszewska@mng.gda.pl

Jerzy Adamski
Radca Prawny
tel. 58 301 70 61 w. 249
e-mail: j.adamski[at]mng.gda.pl

Mariusz Grym
Główny specjalista ds. zamówień publicznych
tel. 58 307 59 12 w. 124
e-mail: przetargi[at]mng.gda.pl

Józef Wardyn
Specjalista ds. infrastruktury muzealnej
tel. 58 301 70 61 w. 232
e-mail: j.wardyn[at]mng.gda.pl

Marek Koszlak
Samodzielne stanowisko ds. systemów sieci komputerowej
tel. 58 301 70 61 w. 253
e-mail: m.koszlak[at]mng.gda.pl

Maciej Cisak
Specjalista ds. komputerowych
tel. 58 301 70 61 w. 221
e-mail: m.cisak[at]mng.gda.pl

Oddział Sztuki Dawnej
ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk
tel. 58 301 70 61
e-mail: info[at]mng.gda.pl

 

Kurator
Pracownia Malarstwa Gdańskiego
Dr Magdalena Mielnik
Kustosz
tel. 58 301 70 61 w. 203
e-mail: m.mielnik[at]mng.gda.pl

Pracownia Grafiki
Alicja Andrzejewska-Zając
Kustosz
tel. 58 301 70 61 w. 208
e-mail: a.andrzejewska[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Malarstwa Europejskiego
Dr Beata Purc-Stępniak
Kustosz dyplomowany
tel. 58 301 70 61 w. 231
e-mail: b.purc[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Tkanin i Haftów
Beata Sztyber
Starszy kustosz
tel. 58 301 70 61 w. 213
e-mail: b.sztyber[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Mebli
Lech Łopuski
Adiunkt muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 228
e-mail: l.lopuski[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Rzeźby
Weronika Grochowska
Adiunkt muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 218
e-mail: w.grochowska[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Rysunku
Maja Mociewicz
Adiunkt muzealny
tel. 58 301 70 61 w. 208
e-mail: m.mociewicz[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Metali
Anna Baranowska-Fietkiewicz
Kustosz
tel. 58 301 70 61 w. 215
e-mail: a.fietkiewicz[at]mng.gda.pl

 

Pracowni Ceramiki i Szkła
Magdalena Podgórzak
Kustosz
tel. 58 301 70 61 w. 206
e-mail: m.podgorzak[at]mng.gda.pl

Oddział Sztuki Nowoczesnej
ul. Cystersów 18, 80-330 Gdańsk
tel. 58 552 12 71
e-mail: osn[at]mng.gda.pl

 

Kurator
dr Małgorzata Ludwisiak
tel.  58 665 130 045
e-mail: m.ludwisiak[at]mng.gda.pl

 

Sekretariat
Joanna Librowska
Specjalista ds. administracji
tel. 58 552 12 71 w. 147
e-mail: osn[at]mng.gda.pl
e-mail: j.librowska[at]mng.gda.pl

Dział Kolekcja Sztuki Nowoczesnej

 

Kierownik
Małgorzata Paszylka-Glaza
Kustosz
tel. 58 552 12 71 w. 150
e-mail: kurator.oliwa[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Malarstwa i Rysunku Współczesnego
Wojciech Zmorzyński
Kustosz
tel. 58 552 12 71 w. 142
e-mail: w.zmorzynski[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Malarstwa i Rysunku Współczesnego
Maria Szymańska-Korejwo
Kustosz
tel. 58 552 12 71 w. 144
e-mail: m.szymanska[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Malarstwa i Rysunku Współczesnego
Grażyna Szcześniak
Kustosz
tel. 58 552 12 71 w. 144
e-mail: g.szczesniak[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Grafiki Współczesnej i Pracowni Tkaniny Artystycznej
Magdalena Olszewska
Kustosz
tel. 58 552 12 71 w. 143, 141
e-mail: m.olszewska[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Ceramiki Współczesnej i Rzeźby Współczesnej
Joanna Szymula-Grygiel
Adiunkt muzealny
tel. 58 552 12 71 w. 152
e-mail: j.szymula[at]mng.gda.pl

 

Dział Teatralny

 

Kierownik
Małgorzata Abramowicz
Starszy kustosz
tel. 58 552 12 71 w. 146, 145
e-mail: m.abramowicz[at]mng.gda.pl
e-mail: teatralny[at]mng.gda.pl

 

Dr Mieczysław Abramowicz
Specjalista ds. teatralnych
tel. 58 552 12 71 w. 146, 145

 

Dział Gdańska Galeria Fotografii
ul. Długi Targ 24, 80-828 Gdańsk
tel. 58 307 59 12
e-mail: ggf[at]mng.gda.pl

 

Kierownik
Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka
Kustosz
tel. 58 301 71 47
tel. 58 307 59 12 w. 119
e-mail: m.zwolicka[at]mng.gda.pl
e-mail: ggf[at]mng.gda.pl

 

Maja Bieńkowska
Adiunkt
tel. 58 307 59 12 w. 117
e-mail: m.bienkowska[at]mng.gda.pl

 

NOMUS Nowe Muzeum Sztuki Dział Muzeum Narodowego w Gdańsku
ul. Stefana Jaracza 14, 80-863 Gdańsk
e-mail: kontakt[at]nomus.gda.pl

 

Kierownik
Aneta Szyłak
e-mail: a.szylak[at]mng.gda.pl

 

Mariola Balińska
Kustosz
e-mail: m.balinska[at]mng.gda.pl

 

Aleksandra Grzonkowska
Adiunkt
e-mail: a.grzonkowska[at]mng.gda.pl

Oddział Etnografii
ul. Cystersów 19, 80-330 Gdańsk
tel. 58 552 12 71 w. 104
e-mail: etnograf[at]mng.gda.pl

 

Kurator
Waldemar Elwart
tel. 58 552 41 39; 517 612 146
e-mail: w.elwart[at]mng.gda.pl

Krystyna Weiher-Sitkiewicz
Adiunkt muzealny
tel. 58 552 12 71 wew. 105
e-mail: k.weiher[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Gospodarstwa Domowego
Pracownia Podstawowych Form Gospodarowania
Pracownia Dokumentacyjno-Historyczna
Pracownia Kultur Pozaeuropejskich
Wiktoria Blacharska
Starszy kustosz
tel. 58 552 12 71 wew. 104
e-mail: w.blacharska[at]mng.gda.pl
e-mail: etnograf[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Rzemiosła
Pracownia ceramiki
Barbara Maciejewska
Starszy kustosz
tel. 58 552 12 71 wew. 105
e-mail: b.maciejewska[at]mng.gda.pl
e-mail: etnograf[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Mebli i Takanin
Ewa Gilewska
Starszy kustosz
tel. 58 552 12 71 wew. 105
e-mail: e.gilewska[at]mng.gda.pl
e-mail: etnograf[at]mng.gda.pl

 

Pracownia Sztuki i Obrzędowości
Anna Ratajczak-Krajka
Kustosz
tel. 58 552 41 39
e-mail: a.krajka[at]mng.gda.pl

Oddział „Zielona Brama”
ul. Długi Targ 24, 80-828 Gdańsk
tel. 58 307 59 12
e-mail: m.ruszkowska[at]mng.gda.pl

 

Kurator
Małgorzata Ruszkowska-Macur
Starszy kustosz
tel. 58 307 59 12 w. 105
e-mail: m.ruszkowska[at]mng.gda.pl

Janusz Pałubicki
Kustosz
tel. 58 307 59 12 w. 105
e-mail: j.palubicki[at]mng.gda.pl

Oddział „Muzeum Hymnu Narodowego” w Będominie
Będomin 16,  83-422 Nowy Barkoczyn
tel. 58 687 71 83, 506 144 193
e-mail: mhn[at]mng.gda.pl

 

Kurator
Przemysław Rey
tel. 58 687 71 83
e-mail: p.rey[at]mng.gda.pl

Małgorzata Gańska
Kustosz
tel. 506 144 013
e-mail: m.ganska[at]mng.gda.pl

Oddział „Muzeum Tradycji Szlacheckiej. Pomorski Ośrodek Kontaktów z Polonią” w Waplewie Wielkim
Waplewo Wielkie, 82-410 Stary Targ
tel. 55 277 15 68
e-mail: waplewo[at]mng.gda.pl

 

Kurator
Maciej Kraiński (biuro w Zielonej Bramie)
tel. 55 277 15 68 (telefon do Waplewa)
tel. 58 307 59 12 w. 107 (telefon do Zielonej Bramy)
e-mail: waplewo[at]mng.gda.pl

dr Dobromiła Rzyska-Laube
Adiunkt muzealny
tel. 58 307 59 12 w. 109 (telefon do Zielonej Bramy)
e-mail: d.rzyskalaube[at]mng.gda.pl

adminDane kontaktowe