Aktualności

Projekt Looking Through Objects

Muzeum Narodowe w Gdańsku realizuje projekt Looking Through Objects finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura Inspirująca”. Projekt zakłada stworzenie wystawy czasowej polskich projektantek i promotorek wzornictwa, a także program seminaryjny i popularyzatorski. Jego głównym celem jest zaprezentowanie zagranicznej publiczności doskonale zaprojektowanych przedmiotów, stworzonych przez czołowe polskie dizajnerki.

Kuratorami projektu są: dr Agnieszka Jacobson-Cielecka, kuratorka i krytyczka designu, wykładowczyni School of Form, dr Gian Luca Amadei, autor i badacz, wykładowca Royal College of Art w Londynie i Dario Lombardi, niezależny fotograf z Wiednia.

Partnerem strategicznym projektu jest Muzeum Sztuk Stosowanych i Designu (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum) w Tallinie, gdzie w drugiej połowie 2022 będzie prezentowana wystawa Looking Through Objects. Elementem wiodącym wystawy będą prace projektantek ilustrujące zmiany, jakie dokonały się w Polsce w ostatniej dekadzie oraz ich osobiste doświadczenia i refleksje w postaci fragmentów wywiadów.

Projekt wpisuje się w obchody setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych przez Polki (1921-2021) oraz sto lat trwania stosunków dyplomatycznych między Polską a Estonią. Partnerami projektu są Ambasada RP w Tallinie oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Projekt Looking Trough Objects, to dwuletni projekt finansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Inspirująca”.

adminProjekt Looking Through Objects