Aktualności

RE-ORG Polska – warsztaty regionalne w Muzeum Narodowym w Gdańsku

W dniach 9-13 października i 13-17 listopada 2023 roku w Muzeum Narodowym w Gdańsku odbyły się pierwsze prowadzone przez polskich trenerów dwutygodniowe warsztaty o zasięgu regionalnym z praktycznego zastosowania metody RE-ORG do poprawy warunków w istniejących już przestrzeniach magazynowych.

Zaproszenia na warsztaty zostały skierowane do muzeów z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W warsztatach uczestniczyło łącznie dwudziestu muzealników z Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Zamkowego w Malborku, Muzeum Archeologicznego w Gdańsku i Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Uczestnicy w trakcie dwóch tygodni zreorganizowali 18 pomieszczeń magazynowych dla zbiorów malarstwa, rysunku, ceramiki i rzeźby w Oddziale Sztuki Nowoczesnej MNG.

Warsztaty zostały zorganizowane pod patronatem ICCROM przez Narodowy Instytut Muzealnictwa we współpracy z Muzeum Narodowym w Poznaniu i Muzeum Narodowym w Gdańsku. Działania ze strony Muzeum Narodowego w Gdańsku koordynowała Cátia Viegas Wesołowska, Główna Konserwator MNG.

Relacja z warsztatów w Muzeum Narodowym w Gdańsku:

adminRE-ORG Polska – warsztaty regionalne w Muzeum Narodowym w Gdańsku